Siłownia Domowa: HomeGymCon 2024 – Rewolucja w Branży Fitness

home gym con

W malowniczym French Lick Resort w stanie Indiana już drugi rok z rzędu z wielkim sukcesem odbyło się przełomowe wydarzenie, które póki co umyka wciąż uwadze naszych branżowych mediów. W związku tym postanowiliśmy rzucić Wam nieco więcej światła na konferencję producentów sprzętu dla właścicieli domowych siłowni o niepozostawiającej złudzeń nazwie HomeGymCon. Czym jest HomeGymCon? HomeGymCon […]

Team Up: STREZ x Praise Group

Czas pandemii koronawirusa dla sfery biznesu charakteryzował się od początku wielką niewiadomą. Nikt nie był w stanie przewidzieć jakie długoterminowe konsekwencje przyniesie tego typu anomalia, która zmieniła sposób życia i codziennego funkcjonowania większości ludzi na świecie. W takim czasie przyszło nam stawiać śmiałe kroki wprowadzając zupełnie nowe rozwiązania produktowe. Niezależnie od wszelkich przeciwności wierzyliśmy cały […]

Jak zaprojektować siłownię?

Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych działań. Świat zmienia się na naszych oczach i zmieniają się także trendy w treningu i wyposażeniu – tym bardziej w czasach pandemii. Z powodu niepewnej przyszłości i obostrzeń wielkopowierzchniowe siłownie w galeriach tracą na znaczeniu kosztem dużo bardziej kameralnych inwestycji. Nie zamierzamy oceniać czy ta tendencja jest dobra czy zła, ale z pewnością stwarza zupełnie nowe możliwości i wymaga zupełnie innego podejścia.

Czym jest Modułowa Siłownia?

Konstrukcje do treningu funkcjonalnego to przecież nic skomplikowanego… Bzdura !

Na pierwszy rzut oka oczywiście tak można pomyśleć, ponieważ wielu producentów idzie po linii najmniejszego oporu proponując powielane schematy połączeń słupów i drążków. Czy na takich konstrukcjach wykonamy podstawowy trening? Tak, ale co jeśli potrzebujemy specjalistycznego sprzętu? Ci sami producenci takiemu klientowi najczęściej zaproponują ”uniwersalny” zestaw akcesoriów, którym zapchamy naszą przestrzeń treningową niczym jeż igłami swoje ciało. Może i wygląda groźnie, ale czy odpowie naszym specyficznym potrzebom?

Siłownia domowa – jak ją urządzić?

Wielu z nas marzy o posiadaniu własnej siłowni domowej. Ten cel można zrealizować przy niekoniecznie wysokich nakładach finansowych. Pełne wyposażenie siłowni można tworzyć stopniowo, niekoniecznie od razu. W dłuższym lub krótszym czasie wyposażymy swoją siłownię we wszystkie sprzęty, których potrzebujemy ćwiczeń.

Jak wybrać podłogę na siłownię?

​Doświadczeni właściciele klubów fitness / siłowni / boxów crossfitowych / sal treningowych, gdzie wykorzystywane są wolne ciężary lub klubowicze wykonujący ćwiczenia wymagające bezpośredniego kontaktu z podłożem (tak na prawdę większość tych wykonywanych w strefach treningu funkcjonalnego) wiedzą jak ważna jest odpowiednia nawierzchnia. W tym artykule postaraliśmy zebrać w całość kryteria przez pryzmat których oceniamy atrakcyjność produktu jakim jest podłoże gumowe do treningu.