CZAS REALIZACJI
Obecnie otwierając klub w Polsce mamy kilka opcji zakupu podłogi gumowej – zazwyczaj czas realizacji to 2 – 6 tygodni, ale jest również opcja zakupu podłogi z Chin gdzie sam produkt jest tańszy, natomiast jak doliczymy koszty związane z transportem oraz długi czas oczekiwania warto jednak zastanowić się nad zamówieniem produktu pochodzenia polskiego – I wcale nie jest to powód do zmartwień, ani wstydu!
Wbrew przeciwnie – Mało kto wie, ale Polska jest liderem w Europie jeśli chodzi o produkcję wyrobów gumowych tego typu – my jako STreZ cenimy sobie współpracę z solidnymi dostawcami, którzy posiadają odpowiednie stany magazynowe najczęściej zamawianych produktów.
PROJEKT I POMIAR
To kolejna kłopotliwa kwestia dla zamawiającego. Szczególnie problematyczna jeśli w grę wchodzą duże powierzchnie pełne ”zniekształceń” w postaci zakrętów, wcięć, kolumn lub różnicy poziomów. Dla naszych klientów wykonujemy wizualizacje 3D całego klubu zawierające wszystkie strefy co znacznie ułatwia podjęcie decyzji, w którym pomieszczeniu dajemy nawierzchnię gumową (oraz w jakich ilościach), a gdzie inne rozwiązanie. W ten sposób upewniamy się, że klub nad którym pracujemy będzie optymalnie i praktycznie zaprojektowany, a zamówienie odpowiednio doszacowane.
KOORDYNACJA DZIAŁAŃ
Często zamawiający nie zdają sobie sprawy z jakimi utrudnieniami trzeba się zmierzyć zamawiając podłogę gumową – 50m2 puzzli gumowych waży ok 500 kg – należy przewidzieć wszystkie problemy, które mogą się wydarzyć po drodze i usprawnić proces dostawy – warto pomyśleć o zamówieniu auta z windą w przypadku kiedy przy klubie nie mamy rampy rozładowczej – inaczej czeka nas ręczny rozładunek – a to jest nie lada wyzwanie, w przypadku kiedy zamówiliśmy większą porcję nawierzchni.
Krótka rozmowa z nami pozwoli uniknąć ciężkiej pracy fizycznej – chyba, że ktoś lubi przerzucać kilogramy w ten sposób – jesteśmy w stanie to zrozumieć
JAKOŚĆ POTWIERDZONA BADANIAMI
Odbiory budowlane często wiążą się z koniecznością okazania dokumentacji technicznej potwierdzającej możliwość zastosowania danych materiałów. Mamy tutaj na myśli atesty higieniczne oraz badania dotyczące klasy palności materiału – warto zapytać swojego dostawcą czy takie badania posiada i czy są one aktualne – Dla przykładu podłogi proponowane przez nas posiadają certyfikat CFL, który jest honorowany na terenie całej Europy – Niemcy są krajem, który stawia bardzo wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o bezpieczeństwo – jeżeli nasza podłoga jest w tym kraju akceptowana mówi samo za siebie.
MNOGOŚĆ ROZWIĄZAŃ
Do niedawna we wszystkich siłowniach mieliśmy do czynienia ze zwykłą czarną podłogą. Obecnie w czasie kiedy prym wiodą kolorowe i nowoczesne strefy treningu funkcjonalnego, a na rynku pojawia się coraz większą liczba specjalistów od treningu personalnego i przygotowania motorycznego (tym samym więcej ludzi ma do takich specjalistów dostęp) zmieniają się też kluby. Tego typu trenerzy potrzebują więcej otwartej przestrzeni i rzadziej korzystają z tradycyjnych maszyn i ćwiczeń izolowanych, a częściej wybierają te z ciężarem własnego ciała, wszelkimi akcesoriami, trenażerami oraz UWAGA – PODŁOGĄ (a właściwie wzorami na podłodze). Z naszymi produktami wyszliśmy im naprzeciw oferując możliwość wykonania dowolnych wzorów wycinanych technologią WATERJET.
Opisując krótko tą metodę wycinamy w puzzlu dowolny wzór „na wylot” i w to miejsce wklejamy uzupełnienie w innym kolorze. W ten sposób tworzymy trwały, precyzyjnie wycięty obiekt. Przykładów zastosowania jest wiele, a praktycznie brak ograniczeń technicznych sprawia, że jedynym pozostaje wyobraźnia. Zaczynając od sprint track (cyfry i kreski co 1 m) ułatwiające wykonywanie ćwiczeń (np. wykroki lub chodzenie na rękach). Ciekawym pomysłem jest zastosowanie wzorów ŁAPKI / STOPKI który ułatwia organizację klubowiczów, w przypadku kiedy prowadzimy zajęcia short class.
AMORTYZACJA
Siłownia na piętrze nad pomieszczeniami biurowymi zawsze budzi kontrowersje. Zabezpieczając się przed nieprzyjemnymi konfliktami z sąsiadami warto postawić na sprawdzony produkt. Jako jedyny dostawca w Polsce oferujemy tak szeroki wybór możliwych rozwiązań.
Maty kwadratowe lub puzzle rozpoczynają się w naszej ofercie od 10 mm, a kończą na 50 mm grubości – dodatkowo warto dodać, że wyroby 30 mm, 40 mm oraz 50 mm mają nietypowo wykonany spód – mianowicie są “ryflowane” waterjetem, czyli posiadają coś w rodzaju bieżnika, który ma za zadanie amortyzować uderzenia. W kilku klubach zastosowaliśmy także innowacyjne rozwiązanie warstwowe, mające na celu dodatkowe zwiększanie wytłumienia.
Coraz częściej pojawiają się strefy typu Heavyweight (te dedykowane do dwuboju olimpijskiego lub trójboju siłowego, gdzie na sztangę zakłada sięniejednokrotnie ciężar przekraczający 200 czy 300 kg).Całą strefę wykładamy wówczas puzzlami 50 mm natomiast w miejscach wyznaczonych wykonujemy tak zwany SANDWICH czyli łączymy 3 warstwy gumy o różnej twardości i elastyczności o łącznej grubości 50 mm. Zintegrowanie takiej ”kanapki” z pozostałą częścią strefy niweluje wszystkie progi co znacznie ułatwia sprzątanie, zwiększa bezpieczeństwo i nie ogranicza przestrzeni.
TRWAŁOŚĆ
Każdy chce mieć podłogę, na której będzie mógł robić dosłownie WSZYSTKO. Nie każdy jednak myśli przy zakupie o tym, jak ta podłoga będzie wyglądać za rok, dwa lub dziesięć lat. Wymiana zniszczonej nawierzchni to bardzo niewdzięczna logistycznie operacja, wymagająca zamknięcia klubu/siłowni na okres prac (tym samym uszczuplenia przychodów).
Uważamy, że warto się przed nią zabezpieczyć. Normą twardości materiału dla podłoża gumowego proponowaną przez nas jest ISO 7619-1. Są to maty gęstsze (i cięższe) niż popularne odpowiedniki co skutkuje zwiększoną odpornością na ścieranie się granulatu z powierzchni. Efekt? Trwałość na długie lata bez ubytków.
Jak widać gołym okiem kryteriów jest wiele, a temat nie został tu jeszcze w pełni wyczerpany. Wniosek – wybór nawierzchni jest w istocie elementem wartym przemyślenia, pod każdym z opisywanych aspektów.