@2020 STREZ CONCEPT

Siłownia dla klubu piłkarskiego

Powierzchnia:

Lokalizacja:

Klient:

Przedstawiamy projekt sali treningowej (weight room) dla klubu sportowego, który jest centralną częścią nowo powstającego wielofunkcyjnego obiektu sportowego. Sala przystosowana jest pod treningi przygotowania motorycznego grupy zawodników oraz wyposażona we wszelkie niezbędnie narzędzia treningu medycznego, aby zawodnicy po kontuzjach mogli wracać jeszcze mocniejsi. Poza treningiem sportowców miejsce to łączy profesjonalne podejście z możliwością treningu rekreacyjnego.

Sala spełnia trzy zasadnicze funkcje, co symbolizuje umowny podział na strefy:

– Strength & Conditioning

– Mobility & Agility

– Accessory

– Cardio

1. Strefa S&C

A. 8 w pełni wyposażonych autonomicznych stanowisk Multi Rack, każde wyposażone w:

z czego 4 dodatkowo wyposażonych w wysięgniki power bars (eksplozywny trening z gumami oporowymi)

B. Pomiędzy rackami wkomponowane zostały wyciągi z regulacją zblocza, stanowiska belt squat, dip oraz przestrzeń storage na hantle i odważniki kettlebells

C. Uzupełnieniem strefy jest bateria czterech  profesjonalnych urządzeń Functional Trainer firmy Keiser wraz z kompresorem

2. Strefa M&A

A. Past trawy 28x4m do treningu agility ze sledami (zaproponowaliśmy po 2 sztuki z każdego rodzaju – tradycyjne sanie wielofunkcyjne typu H, sledy speed, wózki Tank)

B. Trawa na każdym końcu zakończona ścianą balistyczną i regałami na piłki. Każdy z regałów wyposażony w półki  pod zestaw 10 piłek wallball/medball oraz półkę dedykowaną  na zestaw slamball o małych wagach, piłki slamball o większych wagach mają przewidziane miejsce na podłodze pod regałem – możliwość dodania dodatkowych półek w razie potrzeby.

C. 5 modułów listwy akcesoryjnej (4,5m długości każda) bazowo wyposażonych w 10 stacji landmine oraz 5 stacji nordic curl.

D. Drabinki gimnastyczne

E. Skrzynie plyometryczne soft box

F. Wózki glute ham rollers na mobilnym stojaku

G. Przenośny wózek akcesoryjny do sprzętu mobility (wałki, piłki, pistolety do masażu, gumy, maty) oraz akcesoriów drobnych agility np. gliding discs, pachołki, hurdles czy tib bars. Wózek można również wyprowadzić poza salę w celach np. rozgrzewki jeżeli jednostka treningowa odbywa się poza weight roomem.

3. Strefa Accesory 

W tej strefie znajdziemy wszystkie dodatkowe maszyny oraz trenażery uzupełniające bazowy trening jak również urządzenia pomiarowe do wykonywania testów

A. Isometric Platform do testów z wykorzystaniem force plates

B. Dwufunkcyjna Suwnica 45° (plate loaded)

C. Wielofunkcyjna ławka RH/GHD Combo (plate loaded)

E. Maszyna dwufunkcyjna na mięśnie dwugłowe i czworogłowe ud – leg curl/extension (pin select)

F. Suwnica Smitha (do treningu dla osób z ograniczeniami siły i mobilności)

4. Strefa Cardio


Minimalistyczna strefa cardio. Nasza sugestia wyposażenia to 4 rowery Concept2, dwie bieżnie elektryczne Intenza oraz bieżnię naturalną, które w pełni spełnią swoją funkcję jako element rozgrzewki lub treningu wydolnościowego.

Dodatkowo w pomieszczeniu zapewniona została odpowiednia ilość wolnej przestrzeni, gdzie dodatkowo przemyciliśmy charakterystyczne dla nas wzory wycinane w podłodze gumowej technologią waterjet, które wzbogacą możliwości treningowe i stanowią kolejne narzędzie dla kreatywnego wykorzystania przez trenerów. 

Jest to przestrzeń, w której nie tylko zawodnicy i trenerzy mają wszelkie niezbędne narzędzia do rozwoju swoich umiejętności, fizjoterapeuci do treningu medycznego, ale również sam trening w takiej przestrzeni sprawia, że czerpiemy jeszcze większą dumę z przynależności do klubu i wspierającej go społeczności łączącej zawodników i kibiców na jednej sali treningowej.