Siłownia domowa

Wielu z nas marzy o posiadaniu własnej siłowni domowej. Ten cel można zrealizować przy niekoniecznie wysokich nakładach finansowych. Pełne wyposażenie siłowni można tworzyć  stopniowo, niekoniecznie od razu. W dłuższym lub krótszym czasie wyposażymy swoją siłownię we wszystkie sprzęty, których potrzebujemy ćwiczeń.

Siłownia domowa – jak ją urządzić?

Na pewno pierwszym krokiem w organizowaniu siłowni w domu jest zaplanowanie odpowiedniego pomieszczenia. Jeżeli zależy nam, aby siłownia była większa i można było w niej zmieścić więcej sprzętu, trzeba na nią wygospodarować większe pomieszczenie. Natomiast, gdy planujemy zrobić mini siłownię, z powodzeniem wystarczy mniejsze lokum.

Zazwyczaj siłownie są urządzane w wolnostojących pokojach, w garażu, na poddaszu, czasem w garażu albo na działce. Każde miejsce jest dobre, do którego mamy dostęp. Jeżeli pomieszczenie jest wykończone, to mamy gotowe miejsce na siłownię. Jeżeli jest w stanie surowym, trzeba w nie zainwestować, wykończyć, wyremontować, gdy jest taka potrzeba. Dobrze jest przystosować je do przeznaczenia, w tym przypadku do ćwiczeń, które planujemy uprawiać w siłowni.

Siłownia domowa, jak każda sala do ćwiczeń, powinna mieć odpowiednią cyrkulację powietrza. Pomieszczenie musi być wentylowane. W przeciwnym razie, będziemy zmęczeni podwójnie, raz od wysiłku fizycznego, a dwa od zaduchu, jaki wytworzy się w trakcie treningu. Wentylacja umożliwi odprowadzanie nieprzyjemnych zapachów, a także zapewni nam świeży oddech podczas ćwiczeń.

Posadzka w naszej siłowni powinna być antypoślizgowa. Nie warto wykładać podłogi gładkimi płytkami. Lepiej jak powierzchnia będzie chropowata lub zainwestujemy w powierzchnię gumową. W kontakcie z butami sportowymi sprawdza się ona doskonale. Wykładziny dywanowe nie są dobrym rozwiązaniem w siłowni.

Pomieszczenie dobrze jest pomalować farbą lateksową albo wykonać okładzinę z płytek ceramicznych.

Zalety siłowni domowej

Posiadanie własnej siłowni to duży komfort. Nie musimy wydawać pieniędzy na wejścia do siłowni w miejscu publicznym. Jeżeli na siłownię chodziła cała rodzina, tym lepiej, nie trzeba wydawać sporych sum na karnety dla wszystkich członków rodziny. Inwestycja w siłownię domową z czasem się zwróci.

Poza tym, w każdej chwili możemy zdecydować się na ćwiczenia. Nie musimy planować wyjścia z domu, czekania na swoją kolej w miejskiej siłowni. Możemy też być bardziej skoncentrowani na treningu, nikt nas nie rozprasza, chyba że ćwiczymy w gronie rodzinnym, ale to inny rodzaj rozproszenia uwagi, przyjemny i zrozumiały.

W domowym zaciszu możemy krok po kroku planować sobie zakup kolejnych przyrządów do ćwiczeń i to takich, na których się nam najlepiej ćwiczy. Rozłożenie zakupu sprzętu w czasie jest dużą zaletą. Na początek wystarczą nam dwa lub trzy przyrządy, a w miarę postępów, możemy dokupować  kolejne.

Stopniowo, krok po kroku, możemy zbudować swoją siłownię domową. Rozpoczynamy od pomieszczenia, urządzenia go, zakupienia sprzętu i systematycznych treningów, które możemy planować stosownie do własnych potrzeb.

Nasze treści są dla ciebie interesujące?

Share on facebook
Udostępnij na Facebook
Share on whatsapp
Udostępnij na WhatsApp
Share on twitter
Udostępnij na Twitter
Share on email
Prześlij w wiadomości e-mail

Komentarze:

Close Menu
×
×

Koszyk

ZESTAW NA CIĘŻKIE CZASY

TOP OFERTA